2018/19 Mezuniyet Coşkusu

21 Haziran 2019 Cuma

Giresun Üniversitesinde mezuniyet coşkusu, 18 Haziran 2019 Salı günü, Yüksekokulumzda yapılan törenle devam etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’ın katılımıyla gerçekleşen tören Espiye Muhsin Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Espiye Kaymakam Vekili Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkan Vekili Ali Kemal Akkaya kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üniversitemiz personeli, öğrenci yakınları ve vatandaşların katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Okul birincisi Feyza Nur Ceylan’ın mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmasının ardından Yüksekokulumuz Müdürü  Doç. Dr. Hüseyin Şahin de kısa bir tebrik konuşması yaptı.  Espiye Kaymakam Vekili ve aynı zamanda Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in mezun öğrencileri tebrik ettiği konuşmasıyla devam eden programda daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can kürsüye çıktı.

Konuşmasında, dünyada ve Türkiye’de üniversitelerin üstlendikleri misyona değinen Rektörümüz, öğrencilere meslek hayatlarında dikkat etmeleri gereken hususlara dair tavsiyelerde bulundu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere teşekkür plaketi ve hediyelerin takdim edilmesiyle devam eden mezuniyet programı, kep töreniyle sona erdi.